Üstten Askılı Cam Balkon Sistemleri

CAM KORKULUK SİSTEMLERİ
aluminyum cam kupeste Çok amaçlı kullanım olanakları düşünülerek tasarlanmıştır. Farklı uygulama alanları ve montaj kolaylığının yanı sıra yüksek kalitesi ile de oldukça tercih edilmektedir. Alüminyumun ve camın zerafeti ve çeliğin sağlamlığını içinde barındıran Cam Küpeştelerimiz ile isterseniz terasınızı isterseniz verandanızı kapatabilir; kendinize daha geniş bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz..Cam korkuluk Temperli cam aynı ebattaki iki cam arasına pvb (polivinil burital) konularak üretildiğinden kırıldığında dağılmaz. Bu sebeple güvenlik camı sınıfındadır. Temperli camlar ise istenilen ebatlarda kesilen camların yumuşama sıcaklıgına yakın bir sıcaklıktaki (700°c) fırınlarda ısıtılıp ani soğutulmasıyla elde edilir. Fırından çıkan cam normal camlara göre daha sert hale geldiğinden bu camların tekrar işlem görmesi mümkün değildir. Kırıldığında ise çok küçük parçaçıklara ayrıldığı için tehlikesizdir..

Cam korkuluk Modelleri
Cam korkuluklar paslanmaz veya alüminyum aparatlar kullanılarak monte edilebilir. İstenilirse alüminyum ve paslanmaz korkuluklar ile de uyumlu bir şekilde bütün oluşturabilir. Camlı paslanmaz korkuluklar ve camlı alüminyum korkuluklar montaj yapılacak merdiven ya da balkon için özel olarak ölçülendirilip hazırlanır. Uygun yapılmış bir cam korkuluk diğer korkuluk çeşitleri kadar sağlamdır.

Camlı korkuluk Detayları
Cam korkulukların kullanım yeri genellikle teras, balkon havuz kenarlarıdır. Balkon ve teras manzaralarının kapanmaması ve kullanılan binaya modern bir görünüm katılması amaçlanarak uygun bir model seçilip montajı yapılır. Camlı korkulukların merdivenlerde kullanılmasıysa paslanmaz veya alüminyum küpeşte ile beraber tercih edilmektedir.

Cam korkuluk özellikleri
Bakım masrafı çıkarmaz
Çeşit seçenekleri mevcuttur
Binalara şık ve estetik görünüm kazandırır
Kir, pas tutmaz
Tüm alanlara monte edilebilir.
Cam ve balkon manzaranızı kapatmaz
Çeşitli renklerde uygulanabilir
Diğer korkuluk elemanlarıyla (paslanmaz,ahşap,alüminyum vb.) uyumludur.